Strona główna
Edycja 2016Edycja 2015Edycja 2014Edycja 2013edycja 201223 maja (poniedziałek): Królestwo zabaw - Gang Baśki, Jarocin
20 czerwca (poniedziałek): Chodź na słówko 2 - Teatr Nowy, Poznań
5 września (poniedziałek): Kręcipupa - Fundacja LALE.Teatr / Wrocławski Teatr Lalek (Wrocław)
14 września (środa): Wzór na utwór - Fundacja Fabryka Sztuki, Poznań
4 października (wtorek): Ojczyzna - Teatr Polski, PoznańOjczyzna
Czym jest ojczyzna? Kiedy dorosły staje przed takim wyzwaniem i nie chce uciekać od odpowiedzi w swój skomplikowany i abstrakcyjny język, otwiera się pole na prawdziwie twórcze spotkanie. Aby mogło do niego dojść, trzeba pozwolić sobie na ryzyko niewiedzy i błądzenia w poszukiwaniu odpowiedzi, ale zawsze w relacji z dzieckiem. Takie możliwości wspólnego bycia w procesie odkrywania skomplikowanych treści daje ZABAWA.

Twórcy spektaklu, który powstał na podstawie utworu Wielkiej Poetki z Puszczykowa, twórczyni tekstów dla teatru pisanych z myślą o jego najmłodszych odbiorcach - Krystyny Miłobędzkiej, wirtuozki słowa, podążają za autorką w jej podróży w świat dziecięcych zabaw. Wyliczanki, rymowanki, słowne gry, wspólne budowanie, rozkładanie i burzenie prowadzą bohaterów krok po kroku do odkrycia wielości znaczeń, które kryją się w słowie OJCZYZNA.

Zabawa prowadzona przez pięciu bohaterów: Klocka, Mowę, Pana Wojsko, Drogę i Dom to wprowadzanie w świat coraz bardziej skomplikowanych znaczeń i relacji, za którymi podąża dziecko, by stać się dorosłym, żeby zrozumieć jego świat.

Reżyseria: Justyna Sobczyk
Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
Scenografia i kostiumy: Jakub Drzastwa
Obsada: Paweł Siwiak /Klocek/, Piotr B. Dąbrowski /Dom/, Ewa Szumska /Droga/, Mariusz Adamski /Pan Wojsko/, Barbara Krasińska /Mowa/

Spektakl dla widzów od lat 6
4 października, wtorek, godz. 17.00, JOK Jarocin
Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż - do 27 września) i 20 zł (od 28 września) do nabycia w Kinie ECHO, Kawiarni Filmowej, Bibliotece Pod Ratuszem i JOK-u


Wzór na utwór
Muzyka jest jak puzzle - składa się z wielu elementów i trzeba dobrze ją ułożyć, żeby zabrzmiała. Kto słucha radiowych Top List sam wie, że czasem udaje się to lepiej, a czasem... nie udaje się wcale. To nie znaczy, że nie warto próbować. Przeciwnie. Autorzy spróbowali i układanie muzyki w sensownie brzmiącą całość wyszło im znakomicie. Wszystko się zgadza - melodia z rytmem, rytm z harmonią... Może dzięki kwartetowi jazzowemu? A może dobry wzór pomogły stworzyć prezentacje multimedialne? W programie m.in.: utwory W. A. Mozarta, J. Straussa, Lady Gagi, Deep Purple.
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Mazur
Konsultacja muzykologiczna: Mikołaj Rykowski
Prezentacje/wizualizacje multimedialne: Michał Łaszewicz

Obsada:
Agnieszka Mazur - prowadzenie
Magda Stefaniak - sopran
Krzysztof Baranowski - gitara
Jakub Czerski - fortepian
Maciej Czarnecki - perkusja

Spektakl dla uczniów klas 4-6, gimnazjum; czas trwania: 60 minut
14 września, środa, godz. 11.00 i 17.00, JOK Jarocin
Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (od 10 września) do nabycia w Kinie ECHO, Kawiarni Filmowej, Bibliotece Pod Ratuszem i w JOK-u


Kręcipupa
Muzyczno - ruchowy spektakl dla najnajmłodszych i ich rodziców. Opowieść o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię. UWAGA: Udział w spektaklu grozi napadami wesołości. Może wystąpić problem z powstrzymaniem się od tańca. Poważni rodzice wchodzą na własną odpowiedzialność.
Reżyseria, scenariusz, scenografia: Tomasz Maśląkowski
Muzyka: Grzegorz Mazoń
Choreografia: Maćko Prusak
Obsada: Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń

Spektakl dla dzieci w wieku 3-10 lat i rodziców. Czas trwania 30 minut + 15 minut zabawy
5 września, poniedziałek, godz. 17:00, JOK Jarocin, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1
Bilety w cenie 15zł (przedsprzedaż - do 28 sierpnia) i 20zł (od 29 sierpnia) do nabycia w Kinie ECHO, Kawiarni Filmowej, Bibliotece Pod Ratuszem i w JOK-u


Chodź na słówko 2
Bohaterowie "Chodź na słówko" powracają. Źle wypowiedziani przez dziecko: Kula, co chciała być Kurą i Toperz, odnaleźli wspólne szczęście wtedy, gdy zaakceptowali siebie i siebie nawzajem, takimi, jakimi są. Ale nie wszystkim to się udaje. W "Chodź na słówko 2" spotykamy jednego z takich sfrustrowanych nieudaczników, odrzuconego, zagubionego i nieszczęśliwego, chociaż całkiem popularnego w pewnych, niezbyt eleganckich, kręgach. Na pomoc spieszy mu nie kto inny jak Piłka, która jednak nie jest już tą samą, nieco lekkomyślną i zagubioną Kuleczką, ale... Niech pozostanie niespodzianką, kim jest Kula w nowym wydaniu i do kogo udaje się po pomoc dla dawno niewidzianego przyjaciela. Jedno jest pewne: i ta wyprawa zakończy się sukcesem, a główna postać, po zabawnych perypetiach i zaskakujących spotkaniach, kiedy tylko zejdzie nieco z piedestału powagi, odkryje swoją tożsamość i odnajdzie niespodziewaną radość życia.

CHODŹ NA SŁÓWKO 2
Malina Prześluga
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Mariusz Matuszewski
Ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk
Konsultacja choreograficzna: Juliusz Stańda
Konsultacje z języka czeskiego: Eva Zamojska
Asystentka reżysera/Inspicjentka: Izabella Nowacka
Producent: Wojciech Nowak
Występują: Anna Mierzwa, Radosław Elis, Michał Kocurek
Spektakl współprodukowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu

Spektakl dla widzów czytających
20 czerwca, poniedziałek, godz. 11:00 i 17:00, kino Echo
Bilety w cenie 15zł (przedsprzedaż) 20zł (od 11 czerwca) do nabycia w kasie Kina, City Cafe i Czytelni pod Ratuszem


Królestwo zabaw
Grupa "Gang Baśki" jest częścią projektu WTWM Junior, to teatr złożony z dzieci z Jarocina, z którymi pracuje Basia Bogatko. "Królestwo zabaw" to drugi po "Lokomotywie" spektakl teatru. Tym razem młodzi aktorzy sięgają po temat zabaw dziecięcych, na scenie i nie tylko jest więc jak na placu zabaw - wesoło, gwarno i radośnie. Pozycja obowiązkowa dla każdego widza w wieku 3-99 lat. Organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin Partner artystyczny i organizacyjny: Stowarzyszenie Jarocin XXI.

Poniedziałek, 23 maja, godz. 17:00, JOK Jarocin
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Czytelni pod Ratuszem, JOK-u i kasie kina ECHO

© Stowarzyszenie Jarocin XXI
2012-2016 | Webadmin: JaMic
polityka cookies
Stowarzyszenie Jarocin XXI
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin