Strona główna
Edycja 2016Edycja 2015Edycja 2014Edycja 2013edycja 2012Wielki Teatr w Małym Mieście Junior wraca na sezon teatralny 2013. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uda nam się pokazać 4 sztuki adresowane do najmłodszych widzów. Już w maju Koziołek Matołek z Banialuki z Bielska Białej, w czerwcu Niekończąca się opowieść z Legnicy, a po wakacjach Carski Syn z Koszalina i Królowa Śniegu z Łodzi. Projekt zakłada prezentację spektakli teatralnych dla dzieci w oparciu o dokonania najważniejszych w kraju scen specjalizujących się w ofercie dla młodego widza. Klamrą spinającą edycję 2013 jest powiązanie teatru z literaturą. Pokazane zostaną 4 różne pod względem formy spektakle (teatr lalki, teatr aktora, musical). Projekt uczy teatru, a równocześnie jest wyzwaniem dla grup teatralnych na kontakt z nową publicznością oraz na występ w miejscu, gdzie brak teatralnej infrastruktury.

14 maja (wtorek): Koziołek Matołek - Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała
22 czerwca (sobota): Niekończąca się opowieść - Teatr im. H. Modrzejewskiej, Legnica
3 grudnia (wtorek): Piosenki do grania na nosie - Teatr Pinokio, ŁódźPiosenki do grania na nosie
"Piosenki do grania na nosie" powstały z myślą urozmaicenia dzieciom wizyty w teatrze. Dla wielu maluchów koncert niegrzecznych piosenek to pierwszy w życiu kontakt z muzyką rockową na żywo. Charyzmatyczni wokaliści (aktorzy Teatru Pinokio) z powodzeniem zachęcają do wspólnej zabawy wszystkie dzieci. Przebrani za bohaterów z różnych spektakli tworzą bajkowy obraz na scenie razem z zespołem muzycznym. Teksty Konrada Dworakowskiego w połączeniu z muzyką Piotra Klimka zabierają nas w świat dziecięcych myśli, marzeń i sekretów. "Wychowanie" albo "Czystość" z powodzeniem mogą stać się małym hymnem niejednego dziecka.

Ta niecodzienna wizyta w teatrze z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim fanom teatru i muzyki rockowej. Najlepszymi recenzjami są opinie i reakcje dzieci, które nie potrafią spokojnie usiedzieć w miejscu podczas koncertu. Sukcesem "Piosenek do grania na nosie" są jego autorzy i wykonawcy, którzy dzięki zamiłowaniu do teatru dla dzieci stworzyli mądre i zabawne piosenki, które jednocześnie uczą i bawią zarówno dorosłych jak i dzieci. Muzyczna ekipa Teatru Pinokio odwiedziła już m.in. Katowice i Poznań, a w kwietniu tego roku koncert okazał się dużym sukcesem w Warszawie na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Entuzjazm i gorące przyjecie jakim cieszy się koncert spowodowały wydanie płyty z piosenkami.

Przez nos śpiewają: Żaneta Małkowska, Ola Wojtysiak, Ewa Wróblewska, Łukasz Bzura, Olek Rózanek
Na nosie grają: Tomasz Nawrocki - perkusja, Piotr Kolanowski - piano, Piotr Siadul - gitara basowa, Tomasz Wiktorowicz - gitara

Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 6+
3 grudnia, wtorek, godzina: 11:00 i 17:00, Kino ECHO
Bilety w cenie 15 (przedsprzedaż do 30 listopada) i 20 zł (od 1 grudnia) do nabycia w kasie kina, City Cafe i Czytelni Pod Ratuszem

Posłuchaj piosenek: MySpaceNiekończąca się opowieść
"Nie kończąca się historia" (1979) Michaela Endego, wielokrotnie przenoszona na scenę i ekran, należy do klasyki literatury dziecięcej, jej piękno i mądrość ujmują jednak także dorosłych. Legnicka inscenizacja tego dzieła - pod tytułem "Niekończąca się opowieść" - jest więc nie bez przyczyny skierowana i do bardzo młodego widza, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sztuką sceniczną, i do wyrobionego bywalca teatru. Dzieci obejrzą widowiskową, barwną baśń, dorośli wyczytają z niej niebanalne przesłanie. Serdecznie zapraszamy całe rodziny!
Spektakl dla dzieci w wieku 6-12 lat.
22 czerwca, sobota, godz. 17:00 Parowozownia.
Bilety w cenie 15 zł (do 16 czerwca) 20 zł (od 17 czerwca) do nabycia w kasie Kina Echo i Cafe Kadr.

Zobacz również: trailerKoziołek Matołek
A Koziołek wziął tobołek
I wędruje biedaczysko
Po szerokim szukać świecie
Tego, co jest bardzo blisko


- takie motto towarzyszy kolejnym, nowym przygodom Koziołka Matołka, ulubieńca wszystkich dzieci i najmłodszych widzów Banialuki. Pierwsza część jego wędrówki po świecie cieszyła się ogromnym powodzeniem, co zachęciło teatr i reżyserkę (Lucyna Sypniewska) do pokazania nowych przygód Koziołka. Także tym razem spektakl ("Koziołek Matołek") zrealizowany jest w atrakcyjnej dla widza i lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej. Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka wypełniają spektakl, czyniąc go atrakcyjnym i zapewniając widzom chwile niezapomnianego relaksu. A Koziołek znów przemierza świat szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egotyczne kraje, przebywa na dworze cesarskim, uczy się chińskiego, zaklina węże na targu w Bombaju, spotyka Indian i oczywiście przeżywa wiele emocjonujących przygód - groźnych, śmiesznych i pouczających. Jak zwykle wychodzi cało z każdej opresji i w chwale wraca do rodzinnego Pacanowa, odnajdując - całkiem blisko - to, co dla niego najlepsze.

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

Kornel Makuszyński: Koziołek Matołek
reżyseria: Lucyna Sypniewska
scenografia: Ewa Pietrzyk
muzyka: Piotr Nazaruk
aktorzy: Małgorzta Bulska, Maria Byrska, Piotr Tomaszewski, Katarzyna Pohl, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski

Wtorek, 14 maja, godzina 17:00, kino Echo w Jarocinie
Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż do 9 maja) 20 zł (od 11 maja) do nabycia w kasie kina i Cafe Kadr.

© Stowarzyszenie Jarocin XXI
2012-2016 | Webadmin: JaMic
polityka cookies
Stowarzyszenie Jarocin XXI
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Gmina Jarocin