Strona główna
Edycja 2016Edycja 2015Edycja 2014Edycja 2013edycja 2012Zobacz film z podsumowania projektu: tutaj (YouTube).

Rok 2012 zapowiada się ciekawie: będzie coś dla najmłodszych - Tuwimki Teatru Pinokio z Łodzi i dla całych rodzin - Tomcio Paluszek Teatru Banialuka z Bielska Białej, dla gimnazjalistów - Desert na podstawie Małego Księcia w interpretacji Polskiego Teatru Tańca i dla szkół podstawowych - Dolina Muminków w listopadzie Ośrodka Teatralnego KOŁO. Zapraszamy! I dziękujemy naszym sponsorom: Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Powiatowi Jarocińskiemu.

8 czerwca (piątek): Tomcio Paluszek - Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała
23 września (niedziela): Desert - Polski Teatr Tańca, Poznań
4 listopada (niedziela): Tuwimki - Teatr Pinokio, Łódź
23 listopada (piątek): Dolina Muminków w listopadzie - Ośrodek Teatralny Koło, WarszawaDolina Muminków
Któregoś wczesnego ranka w Dolinie Muminków Włóczykij obudził się w swoim namiocie i poczuł, że nadeszła jesień i że czas ruszać w drogę. Taki wymarsz jest zawsze nagły. (Tove Jansson)

Spektakl "Studia Teatralnego Koło" to pierwsza polska realizacja teatralna "Doliny Muminków w listopadzie". Aktorzy grają w żywym planie, a zbudowana z prostych elementów funkcjonalna scenografia tworząca Dom Muminków przypomina plac zabaw. Znajdzie się w tu miejsce na kuchnię Filifionki, która w trakcie spektaklu zademonstruje, jak należy przyrządzać rybę. Zmieści się tu stary fotel Wuja Truja i szafa, na której Homek będzie wywoływał burzę.

Ośrodek Teatralny Koło z Warszawy
Spektakl od lat 5 do 99
23 listopada, piątek, godz. 17:00 i dla grup zorganizowanych godz. 11:00, kino ECHO
Bilety w kasie kina i Cafe KADR do 18 listopada :10 zł, od 19 listopada: 15zł

Projekt Wielki Teatr w Małym Mieście Junior został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiat Jarociński.

Więcej o spektaklu: strona teatru | trailer (YouTube)Tuwimki
Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa -
Tłusta oliwa.
Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Buch - jak gorąco!
Uch - jak gorąco!
Puff - jak gorąco!
Uff - jak gorąco!?


... znacie, czytacie dzieciom, to przyjdziecie na spektakl "Tuwimki" w niedzielne popołudnie. Zapraszamy do abstrakcyjnej podróży w głąb dziecięcej wyobraźni, gdzie nawet dobrze znane wiersze przybierają niespodziewane kształty. W spektaklu utwory Juliana Tuwima stają się pretekstem do teatralnej zabawy z widzem, zabawy w znaki i znaczenia, gdzie nie tylko wiersze, ale też widz, aktor, scena nie poddają się jednoznacznej interpretacji. Wyśmienity humor, znakomita zabawa - ten spektakl musicie zobaczyć!

"To spektakl urządzony w prosty i funkcjonalny sposób, gdzie najważniejsze jest słowo, które jednak opatrzone zostaje ciekawą pantomimą, rekwizytem, kostiumem czy śpiewem. (...) Każdy z wierszy posiada swoją oprawę sceniczną oraz jakiś specyficzny rekwizyt. Co ciekawe jednak - historie zawarte w wierszach nie były jedynie zilustrowane przez zespół utalentowanych aktorów, ale stały się punktem wyjścia do nietypowego potraktowania przedmiotu. Tak więc, dla przykładu, bohaterką opowieści o Kurce Złotopióre została... upieczona na złoto kura odana na tacy" - Marta Odziomek, Dziennik Teatralny.

4 listopada, niedziela, godz.: 17:00
Tuwimki, reżyseria zespołowa, opieka reżyserska: Konrad Dworakowski, Teatr Pinokio z Łodzi
Bilety w kasie kina: do 28 października:10 zł(dzieci) 15 zł (dorośli), od 29 października 15zł (dzieci), 20 zł (dorośli),

Spektakle dziecięce w ramach projektu Wielki Teatr w Małym Mieście Junior, który został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiat Jarociński.

Więcej o spektaklu: strona teatru | trailer (YouTube)Desert
W niedzielę 23 września "Desert" Polskiego Teatru Tańca otworzy jesienny sezon teatralny. Spektakl pokazany zostanie w ramach Wielkiego Teatru w Małym Mieście.

Spektakl Pauliny Wycichowskiej jest próbą dojrzałej, niekiedy ostrej, bo odartej ze stereotypów i jednoznaczności, lektury książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Artystka wskazuje na pułapki, w które wpada Mały Książę, odrzucając kolejne szanse budowania przyjaźni z napotykanymi postaciami. To pochopna ocena, brak współczucia i cierpliwości oraz pogarda dla ludzkich słabości uniemożliwiają mu budowanie związków i duchowo-emocjonalną harmonię. Zastosowany przez Paulinę Wycichowską psychologiczny mechanizm interpretacyjny buduje nową perspektywę dla odczytania postaci Narratora-Pilota: Mały Książę jest w istocie niedojrzałą częścią, "wewnętrznym dzieckiem" Pilota. Samotność na Pustyni okazuje się dla Narratora szansą na odbycie symbolicznej podróży w głąb siebie: porzucenia idealnej (a więc nierealnej) wizji miłości symbolizowanej przez Rożę na rzecz dojrzałości. Dojrzałości, osiągnąwszy którą rozumiemy, że nic nie jest jednoznaczne: ludzie są zarazem piękni i brzydcy, niewinni i okrutni, pragnący miłości i jednocześnie przed nią uciekający. Wizualną metaforą tych sprzeczności jest w spektaklu "figura niemożliwa" - operujący złudzeniem optycznym płaski rysunek, który sprawia wrażenie trójwymiarowości, jednak konstrukcja jego trójwymiarowego odpowiednika jest niemożliwa..."

Realizacja projektu odbywa się w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" dla Pauliny Wycichowskiej.

choreografia: Paulina Wycichowska
muzyka: Szymon Brzóska
współpraca dramaturgiczna: Agata Siwiak
scenografia: Piotr Tetlak
kostiumy: Adriana Cygankiewicz
video: Daniel Stryjecki

Niedziela, 23 września, godzina 19:00, hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2, al. Niepodległości 8
Bilety w przedsprzedaży w cenie 10 zł, w dniu spektaklu: 15 zł

Projekt WIELKI TEATR W MAŁYM MIEŚCIE został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Powiat Jarociński.

Więcej o spektaklu: strona teatru | trailer (YouTube)Tomcio Paluszek
W piątek 8 czerwca "Tomcio Paluszek" teatru Banialuka z Bielska-Białej zainauguruje dziecięcą edycję Wielkiego Teatru w Małym Mieście. Opowiedziana w sposób niezwykle zabawny historia dzielnego Tomcia Paluszka, który broni Królewnę przed złym Zbójem Madejem. Sympatyczne postaci, przyjazne lalki, zaskakująca scenografia, rytmiczne piosenki - bajkowa atmosfera, która na pewno zaczaruje najmłodszych. Przedstawienie o tym jak być sobą - Tomcio Paluszek staje się odważny, a Królewna przestaje być kapryśna.

Piątek, 8 czerwca, godzina 18:00, KINO ECHO, ul. Gołębia 1
Bilety w przedsprzedaży w cenie 10 zł - dzieci, 15 zł - dorośli
Bilety w dniu spektaklu: 15 zł - dzieci, 20 zł - dorośli
Spektakl dla widzów od 3 lat
reżyseria: Witold Mazurkiewicz
scenografia: Jerzy Rudzki
muzyka: Krzesimir Dębski
asystent reżysera: Piotr Tomaszewski
aktorzy: Katarzyna Pohl, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Tomasz Sylwestrzak

Więcej o spektaklu: strona teatru | trailer (YouTube)

© Stowarzyszenie Jarocin XXI
2012-2016 | Webadmin: JaMic
polityka cookies
Stowarzyszenie Jarocin XXI
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Powiat Jarociński